EK: Nadarzyn lepszy w derbach Mazowsza

Scania Nadarzyn pokonała w derbach Mazowsza w ekstraklasie kobiet SKTS Sochaczew 3:2. Podopieczne Marcina Kusińskiego przegrywały już w starciu z lokalnym rywalem 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2!

Liderem ekstraklasy kobiet po 14. kolejkach jest Enea Siarka Tarnobrzeg. Świeżo „upieczony” półfinalista Champions League ma na swoim koncie 24 punkty i o cztery „oczka” wyprzedza drugi w tabeli KU AZS UE Wrocław.

Wyniki:

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS AJD Częstochowa 3:0
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna – GUI Lin 3:0 (11:6, 11:5, 11:6)
ŚLĄZAK Julia – ZAŁOMSKA Roksana 3:1 (11:4, 8:11, 12:10, 12:10)
DONG Rui Fang – ŁUCZAKOWSKA Daria 3:2 (11:6, 8:11, 9:11, 11:5, 11:6)

KU AZS UE Wrocław – SCKiS Hals Wadwicz Warszawa 3:0
GE Xinqi – ZAKRZEWSKA Agata 3:0 (11:2, 11:5, 11:5)
BAJOR Natalia – NOWOCIN Katarzyna 3:1 (11:7, 11:9, 12:14, 11:9)
WĘGRZYN Katarzyna – BĄK Natalia 3:2 (8:11, 11:5, 4:11, 11:5, 11:8)

SKTS Sochaczew – GLKS Scania Nadarzyn 2:3
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna – ŚLIFIRCZYK Katarzyna 3:0 (11:7, 13:11, 11:9)
DONG Rui Fang – KUSIŃSKA Klaudia 3:0 (13:11, 12:10, 11:8)
ŚLĄZAK Julia – KRZYSIEK Paulina 1:3 (11:8, 7:11, 7:11, 2:11)
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna – KUSIŃSKA Klaudia 0:3 (10:12, 5:11, 10:12)
DONG Rui Fang – ŚLIFIRCZYK Katarzyna 1:3 (11:6, 10:12, 3:11, 8:11)

Polmlek Lidzbark Warmiński – ATS Białystok 3:1
MA Wenting – LEONOWICZ Monika 3:0 (11:1, 11:1, 11:1)
TRIGOLOS Daria – TERESZKIEWICZ Monika 3:0 (11:3, 11:4, 11:1)
BOGDANOWICZ Natalia – DYSZKIEWICZ Gabriela 0:3 (9:11, 8:11, 9:11)
MA Wenting – TERESZKIEWICZ Monika 3:0 (11:5, 11:5, 11:3)

Bronowianka Kraków – KTS Optima Lublin 3:2
LIN Chia-Hsuan – ALEKSYEYENKO Natalya 3:0 (11:8, 11:6, 11:7)
SMĘTEK Marta – SIKORSKA Magdalena 0:3 (7:11, 8:11, 9:11)
KIEDROWSKA Joanna – LALAK Karolina 1:3 (9:11, 11:8, 8:11, 7:11)
LIN Chia-Hsuan – SIKORSKA Magdalena 3:2 (7:11, 13:11, 10:12, 13:11, 11:5)
SMĘTEK Marta – ALEKSYEYENKO Natalya 3:0 (8:11, 11:7, 11:7, 11:7)

Aktualna tabela:
1. KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg 14 28 42:4
2. KU AZS UE Wrocław 14 24 37:17
3. BEBETTO AZS AJD Częstochowa 15 22 37:17
4. POLMLEK Lidzbark Warmiński 14 18 34:27
5. SKTS Sochaczew 15 16 34:27
6. KS BRONOWIANKA Kraków 15 12 23:33
7. GLKS SCANIA Nadarzyn 14 12 24:27
8. KTS OPTIMA Lublin 15 10 22:34
9. SCKiS HALS WADWICZ Warszawa 15 4 13:40
10. ATS Białystok 15 0 5:45

źródło: ligi.pzts.pl

X