TT Inter Cup: Poltarex Pogoń podejmie TuS Ebersdorf

W najbliższą sobotę 21 października o godz. 17.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy P.Skargi 52 w Lęborku, miejscowa Poltarex Pogoń podejmie w pierwszej rundzie rozgrywek europejskich TT Inter Cup niemiecki zespół TuS Ebersdorf. Faworytem tego spotkania są lęborczanie, którzy grają w wyższej klasie rozgrywkowej tenisa stołowego niż drużyna z Niemiec.

TT Inter Cup to rozgrywki stworzone dla drużyn z centralnej Europy. Regulamin dopuszcza udział w zmaganiach zespoły z 20. krajów – Andory, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Chorwacji, Danii, Niemiec, Węgier, Francji, Włoch, Liechtensteinu, Luksemburga, Monako, Holandii, Polski, San Marino, Szwajcarii, Słowacji i Słowenii. Polskę w TT Inter Cup w sezonie 2017/2018 reprezentują dwa zespoły.

Każda drużyna, która decyduje się na start w TT Inter Cup, rozegra przynajmniej dwa mecze. Dodatkowo ekipy, które przegrają swoje spotkania w pierwszej rundzie, rozgrywają osobny turniej Trofeo Citta di Verona z wielkim finałem we włoskiej Weronie (final four z udziałem czterech drużyn).

Dla Poltarex Pogoni Lębork nie będzie to debiut w TT Inter Cup. Drużyna z Pomorza ma już za sobą kilka występów w tych europejskich rozgrywkach, a największy sukces odniosła ponad 20 lat temu! W sezonie 1995/1996 zespół pod nazwą Farm Frities Pogoń Lębork dotarł do final four, w którym zajął trzecie miejsce.

W TT Inter Cup w tym roku bierze udział 57 zespołów. Dotychczas największym zainteresowaniem cieszyła się edycja 1994/1995, której wystartowało aż 75. drużyn z 11 krajów. W sezonie 2016/2017 o zwycięstwo w tym europejskim pucharze rywalizowało 50. ekip z dziewięciu państw.

Przypomnijmy, że w drugiej rundzie TT Inter Cup jest już inny polski zespół – Wamet Dąbcze, który pokonał na inaugurację rozgrywek niemiecki TSV 1990 Merseburg 4:0.

X